خواص و ارزش غذایی فرآورده های لبنی

خواص و ارزش غذایی فرآورده های لبنی

خواص و ارزش غذایی فرآورده های لبنی

ماست و خواص تغذیه ای آن

باکتری های موجود در ماست خواص ضد بیماری زایی و ضد التهابی دارند، این میکروارگانیسم ها در برابر تشکیل کلنی های باکتری های بیماری زا در روده مقاومت می کنند و به علت اینکه در فراورده های تخمیری قسمت عمده لاکتوز مشکل دارند مناسب است، مقدار پروتئین ماست نیز بیشتر از شیر است راحت تر از پروتئین شیر هضم می شود. (راحت تر سفر کنید خرید بلیط هواپیما)

ماست منبع رژیمی غنی از کلسیم است که راحت تر  جذب می گردد زیرا PH ماست پایین تر است  در آن به صورت محلول در می آید. باکتری های ماست باعث افزایش قدرت بدن می شوند و کلسترول خون را نیز پایین می آورند و فشار خون را تنظیم می کنند. مطالعات نشان می دهند افرادی که روزانه بیش از 1200 میلی گرم  مصرف می کند 75 درصد احتمال ابتلای به سرطان رود در آنها کمتر است. ماست به هضم و جذب غذا کمک می کند زیرا اسید لاکتیک موجود در آن باعث جذب بهتر  شده و محیط بیولوژیکی مناسبی را برای بهتر جذب شدن ویتامین ها فراهم می کند.

خواص و ارزش غذایی فرآورده های لبنی

دوغ

نوشیدنی لبنی حاصل از تخمیر شیر است که از اختلاط ماست پاستوریزه، آب اسانس های طبیعی گیاهی و نمک به دست می آید. این محصول به طور میانگین 50 درصد ترکیبات و ارزش غذایی ماست را دارد که چون مواد افزودنی و نگهدارنده در تولید آن به کار نمی رود بر ارزش غذایی بالا از نظر تامین سلامت مصرف کننده نیز بسیار با اهمیت است. این نوشیدنی لبنی می تواند در سبد غذایی ما جای بگیرد، نوشیدنی سالم و مفیدی که تامین کننده نیاز روزانه بوده و حاوی ویتامین های گروه B می باشند. هر لیتر دوغ حاوی 2- 5/1 درصد پروتئین، یک درصد چربی و 6/0 گرم  می باشد. میزان کلسیم، فسفر و پروتئین دوغ زیاد است که برای استخوان سازی، اکسیداسیون و متابولیسم بدن لازم و ضروری است.

کره

حاوی ویتامین های A و D می باشد و مواد اولیه اصلی تولید آن شامل فرآورده شیری، چربی خوارکی یا روغنی و یا مخلوطی از آنها می باشد و حداکثر میزان چربی کره در محدوده 95 درصد قرار دارد. کره شامل دو نوع حیوانی و گیاهی (مارگارین) است که هر دو برای گستردن روی نان و پخت و پز مناسب می باشند. کره حیوانی از خامه تهیه می شود و خامه مانند شیر یک امولسیون چربی در آب می باشد.

بستنی

محصول لبنی منجمدی است که از ترکیب و فرآیند مناسب خامه و بعضی از فرآورده های لبنی با شکر و مواد طعم دهنده به دست می آید و می تواند حاوی پایدار کننده ها، طعم دهنده، قوام دهنده ها و رنگ نیز باشد. چربی بستنی 2 تا 3 برابر چربی شیر است و پروتئین آن نیز کمی بیشتر از شیر است. ضمنا بستنی حاوی مواد غذایی دیگری مانند میوه، تخم مرغ و شکر است و از جمله عالی ترین منابع انرژی است. بستنی به دلیل داشتن ارزش غذایی بالا، برای کودکان و افراد لاغری که می خواهند چاق شوند خوراکی مفید است. همانند شیر، بستنی نیز غنی از پروتئین، لاکتوز، چربی، آب و ویتامین است، ویتامین هایی که بدون آنها رشد و سلامت انسان دچار اختلال می شود. بستنی منبع عالی از ویتامین A منبع خوبی برای ویتامین های B1 (تیامین)، B2 (ریبوفلاوینه)، B3 (نیاسین) و ویتامین E می باشد. بستنی محتوی مواد بدون چربی شامل پروتئین، قند و مواد معدنی مانند سدیم، پتاسیم، گوگرد، کلسیم و فسفر بوده که برای رشد و سلامت انسان ضروری است موقع مصرف بستنی به دلیل قند بالا سبب افزایش عملکرد در مغز شده و به عنوان ضد افسردگی عمل می کند و تاثیر مفیدی در شاد کردن فرد دارد.

پنیر

یکی از محصولات با ارزش شیر است. میزان ویتامین A پنیر به جز پنیرهایی که از نظر چربی فقیر هستند بالاست، ارزش غذایی پنیر در وهله اول مربوط به مواد پروتئینی آن است. اسیدهای امینه پنیر از نظر تنوع بسیار کامل بوده و حاوی کلیه اسیدهای آمینه ضروری می باشند.

قابلیت هضم پروتئین پنیر بالاتر از گوشت است و هرچه پنیر بیشتر برسد قابلیت هضم آن بالاتر می رود. پنیر یکی از غنی ترین منابع غذایی نیز می باشد. مقدار حقیقی ویتامین پنیر بسیار گوناگون است و این امر بستگی دارد به کیفیت شیری که در تولید پنیر به کار برده می شود.

منبع : سندباد