پژو 2008 اولین کراس اوور شرکت پژو در ایران

پژو 2008 به عنوان اولین محصول مونتاژ شده در شرکت سرمایه‌گذاری مشترک ایران‌خودرو و پژو یا همان شرکت ایکاپ است. این خودرو به‌عنوان اولین کراس اوور شرکت پژو در ایران می باشد. پژو محصول مشترک ایران و فرانسه است. شایان ذکر می باشد که 30 درصد از تولیدات پژو در ایران به کشورهای دیگر صادر خواهد شد.

پژو 2008

همکاری شرکت پژو با ایران

شرکت پژو پس از استقبال خریداران از پژو ۲۰۸ و با توجه به رشد قابل توجه بازار خودروهای کراس اوور یا شاسی بلند شهری، تصمیم گرفت نمونه‌ی کراس اوور این خودرو را تولید کند و آن را با نام ۲۰۰۸ برای اولین بار در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۳ که یکی از معتبرترین نمایشگاه‌های خودروی اروپا است، معرفی کرد.

شاسی‌بلند‌ها در سال‌های گذشته با توجه به استقبال مردم و استفاده بیشتر در شهر به دو دسته تقسیم شدند. دسته اول کراس اوورها هستند. کراس‌اوورها در اصل مدل جمع و جورتری از شاسی‌بلندها هستند که با حجم داخلی کمتر، به پیشرانه‌ی کم‌مصرف‌تر و البته ضعیف‌تری نیز مجهز هستند و قابلیت‌های چندانی در بخش آفرود ندارند. هیوندای توسان و کیا اسپرتیج دو نمونه معروف از این دسته از خودروها در بازار در کشورمان هستند. دسته دوم SUV هستند که به فضای کابین بزرگ و پیشرانه‌ی توانمند‌تری مجهز شده‌اند. تویوتا لندکروزر، هیوندای سانتا‌فه و کیا سورنتو چند نمونه از خودروهای شاسی‌بلند مطرح در کشورمان هستند.

از مارس ۲۰۱۳ تا مارس ۲۰۱۶، پژو بدون تغییر برجسته ظاهری به بازار عرضه شده است. اما در نمایشگاه ژنو سال گذشته شرکت پژو از فیس‌لیفت ۲۰۰۸ با عنوان مدل ۲۰۱۷ رونمایی کرد که هم فیس‌لیفت (تغییر طراحی ظاهری) پیدا کرد و هم در انواع پیشرانه با تغییر روبرو شد. پژو ۲۰۰۸ مدل ۲۰۱۷ همچون پژو ۲۰۸ از پیشرانه پربازده و کم‌مصرف سری PureTech استفاده می‌کند. پیشرانه‌ی مذکور با حجم ۱۲۰۰ سی‌سی و توان ۱۳۰ اسب بخار، جایزه بهترین پیشرانه‌ی سال ۲۰۱۶ را در دسته‌ی نمونه‌های ۱۰۰۰۰ تا ۱۴۰۰ سی‌سی کسب کرد. با این حال ایران خودرو تصمیم گرفته است تا ۲۰۰۸ را با پیشرانه‌ی ۱.۶۶ لیتری توربوشارژ شده در ایران عرضه کند که توان بسیار خود ۱۶۵ اسب بخار را با خود به همراه دارد.

پژو 2008

مشخصات فنی پژو 2008

پژو مدل ۲۰۱۷ در ۸ نسخه‌ مختلف تولید می‌شود که به دو دسته‌ی بنزینی و دیزلی تقسیم می‌شوند. ۳ نسخه دیزلی و ۵ نسخه‌ی دیگر بنزینی هستند. نسخه‌های دیزلی توان خروجی ۷۵ تا ۱۲۰ اسب بخار دارند؛ اما انواع بنزینی همگی از پیشرانه‌های PureTech با حجم ۱۲۰۰ سی‌سی بهره می‌برند. با این حال طبق گفته‌ی مسئولین ایران خودرو، این کراس‌اوور با پیشرانه‌ی ۱.۶ لیتری مشابه با نمونه‌ی به کار رفته در پژو ۵۰۸ به بازار عرضه می‌شود.

پژو 2008

قیمت پژو 2008

پژو، کراس‌اوور ۲۰۰۸ را با برچسب قیمت ۱۶ الی ۲۴ هزار دلار (بدون احتساب مالیات و بیمه) عرضه می‌کند. طبق گفته مدیر عامل ایران خودرو پژو 2008 با قیمت 90 تا 100 میلیون تومان در ایران به فروش خواهد رسید.

سندباد با فراهم آوردن درگاه امن برای خریداران و فروشندگان در صنعت خودرو و حمل و نقل زمینه آگاهی از جنبه های مختلف محصول و دسترسی به محصولات جدید در انتخاب هوشمندانه را فراهم نموده است؛ تا بدین طریق بتواند در حمایت از تولیدکنندگان داخلی نقش آفرین باشد. ما در حوزه خودرو و حمل و نقل با فراهم نمودن اطلاعات و منابع در زمینه های تولید، از قبیل ( سیستم برق خودرو، سیستم موتور خودرو، قطعات بدنه، سیستم سوخت خودرو و غیره) و حتی ارائه خودرو در تلاش هستیم تولید کنندگان را حمایت کنیم. در این مسیر ما از همکاری مجموعه عظیم تولید کنندگان از قبیل: شرکت تندر، درسا خودرو جی، صنایع ریخته گری اتکار، فومیران  و غیره بهره جسته ایم.