مروری بر کنسول بازی NVIDIA SHIELD

مروری بر کنسول بازی NVIDIA SHIELD

کنسول بازی Shield وابستگی زیادی به فناوری Cloud Computing داشته و انویدیا معتقد است که این فناوری به شکلی انقلابی روی نحوه تماشای برنامه های تلویزیونی و اجرای بازیها تاثیر خواهد داشت . کنسول NVIDIA Shield نیز با داشتن قدرت پردازش بالا و تکیه بر فناوری Cloud Computing برای همین منظور ساخته شده است .(خرید بلیط هواپیما)

کنسول Shield ابزاری کوچک اندام و باریک است . خط سبز رنگ روی بدنه هنگام استفاده از دستگاه روشن می شود و چی پست جدید NVIDIA TEGRA X1 که چندی پیش معرفی شد، عملیات پردازش و محاسبات مختلف را انجام می دهد.

این کنسول دارای پایه ای آلومینیومی بوده و یک کنترل از راه دور بلوتوثی نیز برایش در نظر گرفته شده است که دارای میکروفن مجتمع بوده و امکان اتصال هدست به آن نیز وجود دارد . این کنترل از راه دور بیشتر برای دسترسی به فایل های چندرسانه ای در نظر گرفته شده و از سیستم جست وجوی صوتی گوگل نیز بهره می برد . کنترلر دستگاه پیش از این برای تبلت مخصوص بازی Shield معرفی شده بود و برای کنسول بازی نیز قابل استفاده است . طراحی کنترلر مانند قبل بوده و شامل دو آنالوگ، یک کنترل چهار جهتی، دکمه های A ، B ، X و Y و دکمه های استاندارد سیستم عامل اندروید می شود.

مروری بر کنسول بازی NVIDIA SHIELD
چیپ ست Tegra X1

عنصر حیاتی کنسول بازی Shield چیپ ست قدرتمند Tegra X1 است که پردازنده گرافیکی بر پایه معماری Maxwell و مجهز به 256 هسته گرافیکی است که نویدبخش قدرت پردازش بالای گرافیکی است. این چیپ ست می تواند خروجی تصویر 4K 10 )بیت ( را به نرخ 60 هرتز و سرعت 60 فریم در ثانیه فراهم آورده و خروجی بی نقص و باکیفیتی ارائه دهد . به گفته انویدیا، کنسول Shield قدرت پردازشی دو برابر XBOX 360 با یک پنجم توان مصرفی ارائه دهد که به عنوان یک چیپ ست موبایل رقم قابل توجهی به شمار می آید.

مروری بر کنسول بازی NVIDIA SHIELD
نرم افزار

انویدیا از پلتفرم Android TV به عنوان سیستم عامل و رابط کاربری این کنسول استفاده کرده است . کاربر از این طریق می تواند به محتوای Google Play دسترسی داشته و در ضمن رابط PLEX نیز برای پخش فایل های چندرسانه ای از حافظه دستگاه یا دیگر حافظه های جانبی متصل به کنسول در نظر گرفته شده است. PLEX یکی از قدرتمندترین رابط های موجود برای مدیریت فایل های چندرسانه ای، دسته بندی و مرتب سازی فایل ها و دسترسی به اطلاعات اضافی درباره فیلم ها و فایل های موسیقی است و امکانات و ابزارهای زیادی برای این مساله در اختیار کاربر قرار می دهد .
همچنین بد نیست بدانید که Shield اولین دستگاه مجهز به Android TV با خروجی تصویر 4K به شمار می آید . بازی های اندرویدی روی این کنسول قابل اجرا بوده می توان برخی از بازی های اختصاصی را از Shield Store ) اختصاصی انویدیا ( خریداری کرد .

منبع : سندباد

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>