کاربرد نانو در بسته‌بندی مواد غذایی

هدف از بسته‌بندی مواد غذایی جلوگیری از فساد باکتری‌ها و از دست‌ رفتن مواد مغذی و در نتیجه، افزایش مدت‌زمان ماندگاری آن‌ها است. بسته‌بندی از عمده‌ترین کاربردهای فناوری نانو در مبحث غذا است. فناوری نانو امیدهای بسیاری برای دستیابی به بسته‌بندی  با قابلیت‌های ایمنی و نگهداری بیشتر، و در نهایت: غذای سالم‌تر، ایجاد می‌کند. کلید دستیابی به پیشرفت‌های آینده بسته‌بندی‌های قابل انعطاف هوشمند، فعال، و نانوکامپوزیت‌های پلیمری هستند. نانوذرات در نانوکامپوزیت‌های پلیمری سطح ویژه بالایی نسبت به ذرات در اندازه میکرو دارند. همین سطح ویژه بالا موجب بهبود برهم‌کنش بین پلیمر و نانوذرات می‌شود و دستیابی به ویژگی‌های مناسب را ممکن می‌سازد. از جمله نانوذرات مورد استفاده در بسته‌ بندی می‌توان به نانورس و نانونقره اشاره کرد. بلیط هواپیما ارزان قیمت

 کاربرد نانو در بسته‌بندی مواد غذایی

کاربرد نانو در بسته‌بندی مواد غذایی

1- نانوذرات (Nanoparticles)

نانوذرات به ذراتی اطلاق می‌شود که حداقل در یک بعد دارای ابعادی کمتر از ۱۰۰ نانومتر باشند. این‌گونه ذرات باعث افزایش خواص بازدارنده (مکانیکی، حرارتی، شیمیایی، میکروبی)، بهبود خواص مکانیکی و مقاومت در برابر گرما، توسعه فعالیت ضدمیکروبی و سطوح ضدقارچ، و تغییرات بیوشیمیایی می‌شوند .پ

کاربرد نانو در بسته‌بندی مواد غذایی

2-     پلیمرهای نانو (Polymer Nanomaterial Food Processing (PNFP))

این پلیمرها در فرایندهای مختلف غذایی استفاده می‌شوند. استفاده از آن‌ها شامل طراحی، فراوری، و تولید است. کاربردشان در بسته‌بندی طیف گسترده‌ای از مواد غذایی است و متشکل از ذرات در اندازه نانومتر هستند.

پلیمرهای نانو به ۳ دسته تقسیم می‌شوند: نانوپلیمرهای پیشرفته، نانوپلیمرهای فعال، نانوپلیمرهای باهوش

کاربرد نانو در بسته‌بندی مواد غذایی

3-   نانوکامپوزیت ها و نانوبیوکامپوزیت

نانوکامپوزیت‌ها را می‌توان با پلیمرهای ترموست و یا ترموپلاست (پلی‌اتیلن، پلی‌پروپیلن، پلی‌آمیدها، پلی‌استایرن، و پلی‌متیل متاکریلات) تولید کرد. این مواد به‌شدت واکنش‌پذیر هستند و اغلب در بسته‌بندی  به‌کار می‌روند. به‌طور کلی، هدف از به‌کارگیری آن‌ها افزایش مقاومت مکانیکی، کاهش وزن، افزایش مقاومت به حرارت، ممانعت بهتر در برابر،UV ،CO2 ،O2 و رطوبت، قابلیت بازیافت بهتر، و محافظت بیشتر از محصول است. نانوکامپوزیت با نانوذرات (SiO2،TiO2 و نانورس) در بسته‌بندی مواد غذایی باعث محافظت بیشتر از غذا می‌شود. نانوذرات تیتانیوم در بسته‌بندی به‌عنوان پرکننده پلاستیک‌ها و فویل‌ها استفاده می‌شوند . نانوبیوکامپوزیت‌ها علاوه بر داشتن ترکیبی با ابعاد نانو، دارای ترکیبات بیوزیستی نیز هستند که زیست‌تخریب‌پذیر (Biodegradable) بوده و در محیط به‌وسیله موجودات تجزیه‌کننده به ریزواحدهای خود تبدیل می‌شوند.

فناوری نانو برای بخش غذایی اهمیت روزافزونی می‌یابد. تا امروز، نتایج و کاربردهای امیدوارکننده‌ای در زمینه‌ بسته‌بندی و بهداشت غذا به‌دست آمده است. برای استفاده گسترده از فناوری نانو در بسته‌بندی مواد باید موضوعات مهمی را در نظر گرفت؛ مهم‌ترین آن‌ها مسئله ایمنی است، زیرا ممکن است نانوذرات از ظروف بسته‌بندی غذایی وارد غذا شوند. انتظار می‌رود ترکیب نانومواد در بسته‌بندی غذا خصوصیات ممانعتی مربوط به بسته‌بندی را بهبود دهد و در نتیجه، به کاهش مصرف مواد خام مفید و تولید زباله کمتر منجر شود.

منبع : سندباد