معرفی هفت اسباب بازی خطرناک برای کودکان

معرفی هفت اسباب بازی خطرناک برای کودکان

اسباب بازی وسیله ای است که کودکان را شاد، خلاق، مستعد و فعال می کند. یک اسباب بازی ساده می تواند نیرویی عظیم برای پرورش استعدادهای نهفته کودک باشد.

در مقابل، اسباب بازی هایی هستند که می توانند خطرناک و نامناسب باشند. دقت در خرید اسباب بازی، یکی از چالش های مهم پیش روی والدین است.  بلیط هواپیما

معرفی هفت اسباب بازی خطرناک برای کودکان

تیر و کمان و تفنگ هایی با تیرهای لاستیکی یا فلزی

تفنگ و تیروکمان، جزو اسباب بازی هایی هستند که تقریبا بیشتر گروه های سنی، مشتاق داشتن آنها هستند و معمولا تمایل دارند که در بازی های گروهی، از آنها استفاده کنند. این تیرها، با وجود آنکه پلاستیکی هستند، می توانند صدمات جبران ناپذیری بزنند. کودکان، کنجکاو به دیدن داخل تفنگ های پلاستیکی، چشم شان را به سمت لوله تفنگ می برند و ماشه را تکان می دهند که می تواند صدمه شدیدی به چشم کودک وارد کند.

اسباب بازی هایی که شکننده اند

پرت کردن اسباب بازی، یکی از کارهای لذت بخش  است. اسباب بازی هایی که قسمت های شکننده دارند، پس از برخورد و شکستن، به قطعات تیز و برنده تبدیل می شوند که می تواند کودک را دچار آسیب کند.

اسباب بازی هایی با قطعات کوچک و ریز

اسباب بازی های کوچک، همیشه خطرناکند. مهم نیست که یک اسباب بازی، فکری است یا مجموعه تیله های رنگی. بازی با این تکه های کوچک توسط کودکان زیر سه سال ممنوع است.

سیم های فلزی

در جعبه خیلی از اسباب بازی ها مانند ماشین های کنترلی، از سیم های فلزی استفاده می شود که این سیم ها می توانند به کودک، آسیب های جدی وارد کنند.

اسباب بازی های پر سروصدا

پزشکان معتقدند که اسباب بازی هایی که صدای بلند و ممتد تولید می کنند، می توانند سیستم شنوایی کودک را دچار آسیب می کند.

اسباب بازی هایی که باطری دارند

بسیاری از شرکت های تولید کننده اسباب بازی، در اسباب بازی های باطری دار، درب هایی با حفاظت پیچ تعبیه می کنند. باطری، در صورت بلیعده شدن می تواند بسیار خطرناک باشد.

معرفی هفت اسباب بازی خطرناک برای کودکان

نورهای لیزری

برخی وسایل بازی، به یک دریچه نور لیزری مجهز شده اند. این نورها، در برخورد با چشم، می توانند قرنیه را دچار آسیب کنند.

منبع : سندباد

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>