استفاده از فیبر کربن در صنعت دوچرخه

استفاده از فیبر کربن در صنعت دوچرخه

الیاف کربن (Carbon Wrap) یکی از پرکاربردترین الیاف در صنعت است؛ و در تولید انواع کامپوزیت‌ها استفاده می‌شود.

این الیاف ضریب الاستیک نسبتاً بالایی درمقایسه با الیاف شیشه و کولار دارد. ضریب انبساط گرمایی این نوع الیاف‌ها در دماهای متفاوت کم  می‌باشد که این مسئله باعث پایداری اندازه الیاف‌های کربن در دماهای مختلف می‌گردد.

اغلب، فیبر کربن مورد استفاده به صورت کامپوزیت و یا لایه های فیبری است. از آنجا که کامپوزیت مواد کامپوزیتی از ترکیب و رزین است، لایه های فیبری بدان معناست  با رزین اشباع شده است. میزان رزین و نوع آن بستگی به درجه استفاده از آن در لایه های فیبر دارد. چگونهبلیط هواپیما ارزان بخریم؟

مزایای الیاف کربن

  • نسبت بسیار زیاد استحکام به وزن – مقاومت کششی بالا (مقاومت کششی فوق‌العاده نسبت به وزن آن (الیاف کربن تقریباً یک سوم فولاد وزن و ۵ الی ۱۰ برابر آن مقاومت دارد)).
  • نسبت بالای مدول کششی الاستیسیته به وزن
  • استحکام مناسب در برابر خستگی
  • ضریب انبساط حرارتی بسیار پائین (کامپوزیت‌های سبک و مستحکم و پایداری در برابر حرارت آن را از سایر مواد مهندسی متمایز می‌سازد).
  • قابلیت بافت و تولید پارچه
  • مقاومت بالا در برابر خوردگی (دوام و عمر طولانی در برابر مواد شیمیایی و نفوذ ناپذیری در برابر اشعهX از بارزترین خصوصیات الیاف کربن به شمار می‌رود).

یکی از بازار های پر رونق برای فیبر لوازم ورزشی است. ورزشکاران برای دستیابی به رکورد های بالاتر و پیروزی در برابر رقبا حاضرند برای تجهیزات سبک وزنی که با فیبر ساخته می شوند پول بیشتر بپردازند.

در رقابت های ورزشی تجهیزات و لوازم سبک و با استقامت بالا برای ورزشکاران برتری ارزشمندی هستند. در مسابقات دوچرخه سواری ورزشکاران از دوچرخه های کربن و کفش های ورزشی استفاده می کنند تا در برابر رقبا برتری خود را حفظ کنند.

استفاده از فیبر کربن در صنعت دوچرخه

اجزای دوچرخه، به طور خاص اسکلت دوچرخه با استفاده از گریدهای مختلف از فیبر کربن که عمدتا توسط استحکام (نیرو) کششی و ضریب کششی ساخته شده است. استحکام کششی مقدار نیروی مورد نیاز برای شکستگی الیاف، در حالی که مدول کششی اندازه گیری سختی فیبر است.

هزینه این مواد عمدتاً با افزایش استحکام کششی و یا افزایش در مدول  کششی بستگی دارد.

 

استفاده از فیبر کربن در صنعت دوچرخه

رایج ترین شکل کامپوزیت هایی که در تولید صنعت دوچرخه استفاده می شود رشته های که با رزین آغشته شده اند.

فیبر کربن به سرعت در حال تبدیل شدن به مطلوب ترین مواد و محبوب دوچرخه سواران برای افزایش عملکرد است. این ماده به دلیل اینکه بسیار سبک و قوی است می تواند یک بدنه بسیار سفت و سخت تهیه کرد. و همچنین محدودیت های سنتی در استفاده از لوله های فلزی را از میان برداشته است.

برای نمونه (B’Twin 560CF — £799) در حال حاضر ارازان ترین بدنه فیبر دوچرخه در انگلستان استو وزن بدنه 1080 گرم است. و در سه اندازه به بازار آمده است.

منبع : سندباد