از فواید حبوبات بیشتر بدانیم

از فواید حبوبات بیشتر بدانیم

بُنشن یا حبوبات که جمع کلمه حبوبه است و شامل نوعی از دانه‌های خوراکی مانند لوبیا، عدس، ماش، نخود، لپه و غیره می‌باشد. حبوبات، از غذاهای فرآویژه، منبع غنی از مواد مغذی مانند ویتامین، املاح معدنی(آهن و فنلات)، فیبر، پلی فنول ها، کربوهیدارت ها و سایر آنتی اکسیدان ها است.راهنمای رژیم غذایی انجمن امریکا دریافت 3 فنجان حبوبات در هفته را به عنوان منبعی غنی از فیبر محلول و پروتئین گیاهی توصیه می کند. بلیط هواپیما

از فواید حبوبات بیشتر بدانیم

ارزش غذایی یک فنجان عدس پخته شده عبارتند از:

۱۸ گرم پروتئین.
۱۶ گرم فیبر.
۴۰ گرم کربوهیدرات.
۳۷ درصد از RDA ( نیاز روزانه ) برای آهن است.
۹۰ درصد از RDA برای فولات.
۱۸ درصد از RDA برای منیزیم.
۲۱ درصد از RDA برای پتاسیم.
بیش از ۱۰٪ از RDA برای ویتامین B۱، B۳، B۵ و B۶، فسفر، روی، مس و منگنز.
حبوبات با برچسب کالری ۲۳۰، ارزش غذایی بالایی دارد
حبوبات توانایی رفع نیتروژن از اتمسفر را دارد. نیتروژن جزء ضروری اسیدهای آمینه، که بلوک های از پروتئینها را می سازد.
حبوبات نه تنها بسیار مغذی، بلکه بسیار ارزان نیز هستند آنها جزء اصلی مهم مواد غذایی در بسیاری از کشورهای در حال توسعه هستند.

اثر افزودن پودر حبوبات به شیر در تولید ماست و تاثیر آن بر پروبیوتیک ها

افزودن حبوبات می تواند منابع خیلی خوبی از عوامل رشد و اجزای پروبیوتیک را برای ماست و دیگر آشامیدنی های پروبیوتیک تشکیل دهد و نیز توانایی بهبود فرمولاسیون شیر تخمیر شده را همزمان با مواد مغذی و رشد باکتری میسر می سازد. بعضی افزودنی های پودر حبوبات اثر سودمندی روی پروبیوتیک ها و استارترهای ماست دارد. غنی سازی شیر با محصول نخود فرنگی، مخصوصا فیبر نخود فرنگی برای هر دو استارتر ماست سودمند می باشد.

از فواید حبوبات بیشتر بدانیم

مزایای حبوبات در ارتباط با سلامت

1-    ارتباط مصرف حبوبات با سندرم متابولیک در زنان

تحقیقات جدید حاکی از وجود ارتباط معکوس معنی دار بین مصرف حبوبات و شیوع دو جزء از اجزای سندرم متابولیک (هیپرتری گلیسریدمی و HDL کلسترول پایین) می باشد.

2-   جلوگیری از سرطان پروستات

سرطان پروستات چربی های موجود از منابع غذایی گیاهی پیشرفت تومورهای سرطانی را کندتر می کنند.

محققان عادت های غدایی 90 دختر بین 9 تا 15 سال را مورد بررسی قرار دادند. اصلی ترین منبع چربی ها و پروتئینهای گیاهی این دخترها کره ی بادام زمینی، بادام زمینی، آجیل لوبیا، عدس، سویا و درت بوده است. سپس این دخترها جوان در 18 و 30 سالگی نیز مورد بررسی قرار گرفتند تا مشخص شود ضایعات خوش خیم پستان در آنها دیده می شود یا نه؟

دخترهای جوانی که کره ی بادام زمینی، آجیل، حبوبات (لوبیا، عدس، سویا) یا ذرت می خورند در سن 30 سالگی کمتر در معرض ابتلا به سرطان سینه قرار می گیرند.محققان معتقدندکه درحالت کلى مصرف پروتئینهاى گیاهى در دوره نوجوانى باعث کاهش بیماری هاى خوش خیم پستانى مى شود.

3-   تاثیردریافتحبوباتدررژیمغذاییتغییراتدرمانیشیوهزندگیبرشاخصهایالتهابیدربیمارانمبتلابهدیابتنوعدو

جایگزین کردن 2 واحد حبوبات به جای گوشت در سه روز هفته در رژیم غذایی TLC منجر به بهبود شاخص های التهابی پروتئین واکنش دهنده C و فاکتور نکروز کننده آلفا می شود.

 

منبع: سندباد