مواد سازنده کیف

مواد سازنده کیف

کیف برای حمل همه چیز از کتاب های مدرسه تا کوهنوردی طراحی شده است، و یا ممکن است تنها به عنوان لوازم جانبی مد باشد و چیزی بیش از وزن یک لوازم آرایشی را حمل نکند.

مدل کیف های دستی

از لحاظ تاریخی، بسیاری از طرح های این قبیل کیف ها از چرم و دیگر مواد طبیعی ساخته شده است. تکنولوژی های جاری قادر ساخته است تا پلیمرهای مصوعی به جای مواد طبیعی استفاده شود-  با این کار به راحتی می توانید تولیدات ساخته شده در رنگ های متفاوت و یا حتی شفاف داشته باشید. جالب توجه اینکه، می توان از اشکال نیمه سخت از کلاس های پلیمرهای شناخته شده از قبیل الاستومر (لاستیک) و پلاستیک در طرح های اخیر به عنوان مواد اولیه استفاده کرد.   بلیط هواپیما را با کمترین قیمت خریداری نمایید

کیف مدرسه 

کیف مدرسه باید وزن بیشتری نسبت به کیف دستی را تحمل کند و مقاومت کافی در برابر سایش برای عمر کردن در محیط مدرسه حداقل برای چند سال داشته باشد. رایج ترین مواد انتخاب شده برای طراحی این کیف ها الیاف طبیعی و یا پلیمرها هستند:برای نمونه پارچه برزنت ( معمولا بر پایه پنبه)، پلی وینیل کلرید (پی وی سی).

کوله پشتی کوهنوردی

برای کیف کوهنوردی، مواد اولیه و تولیدات باید استاندارهای بالایی با توجه داشتن کارایی وزن، و توانایی برای مقاومت در برابر آسیب ( مانند خراش دادن روی سنگ) و کارایی در آب و هوای نامناسب داشته باشد. لوازم جانبی کوله پشتی کوهنوردی از پارچه برزنت به نایلون PTFE تکامل یافته است.Goretexپارچه های چند لایه بر اساس PTFE به دلیل حفره های بسیار ریز اجازه وارد شدن آب را نمی دهد ، اما به اندازه کافی خشن و زبر است تا پوششی مناسب در برابر رطوبت و آب وهوا باشد.

الزامات

هر نوع کیف شامل مجموعه ای متفاوت از الزامات برای طراحی هستند. همه کیف ها باید به اندازه کافی برای حمل بار مقاوم باشدو با این حال،لوازم جانبی کیف باید علاوه بر موضوع استحکام، به اندازه آناه یکی دیگر از الزامات طراحی توجه داشته باشد. لوازم ج انواع پارچه با استحکام خوب اما با وزن کم، در حالی که بسیار انعطاف پذیر و کیفیت زیبایی را داشته باشد.

الزامات طراحی کیف دستی کیف مدرسه کوله پشتی کوهنوردی
الزامات سختی/استحکام کم متوسط بالا
وزن کیف متوسط متوسط کم
مقاومت در برابر آب ندارد جزئی کامل
مقاومت در برابر پارگی کم متوسط بالا
طول عمر برآورد شده 6 ماه 2 سال 5 سال
هزینه بالا کم بالا

 

منبع : سندباد