تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی، جدیدترین و مهمترین رویکرد رو به رشد تبلیغ یک برند است که در گرافیک محیطی شهری امروزه مطرح است. تبلیغات محیطی، شاخه تخصصی و در حال رشد تبلیغات بیرونی است که نباید آنها را یکسان به کار برد. این شاخه تا کنون هم از جانب سفارش دهندگان و کارگزاران تبلیغاتی و هم از سوی مخاطبان با استقبال کم نظیری رو به رو شده است. مکان هایی مانند سطح زمین، دسته پمپ بنزین، ایستگاه های مترو و اتوبوس، پشت درها و غیره که تا پیش از این هرگز به آنها همچون مکان تبلیغاتی نگریسته نمی شد، امروزه جایگاه تبلیغات محیطی شده اند. علاوه بر اهمیت موقعیت های غیرمعمول در تبلیغات محیطی، روش های اجرایی و به طور کلی آفرینش غیر مرسوم یک اثر تبلیغاتی، می تواند آن اثر را در زمره تبلیغات محیطی قرار دهد.(خرید بلیط هواپیما)

تبلیغات محیطی

ویژگی اصلی تبلیغات محیطی

موقعیت های مکانی غیر مرسوم، روش های اجرای متفاوت تبلیغ، و جدید بودن موضوعات.

تبلیغات محیطی، تبلیغاتی است که در مکان های غیرعادی، در خور توجه و غیر منتظره و اغلب با روش های غیر مرسوم و بدیع و همچنین اجراهای تازه- اجراهایی که برای نخستین بار بر مخاطبان ظاهر می شوند- به کار گرفته می شوند. این تبلیغات، اصطلاحی است که پیرو شرایط است و در برخی موارد مطابق با هنجارهای تبلیغاتی هر دوره تغییر می کند. این ویژگی ها سبب می شود تا اغلب، تبلیغات محیطی را رسانه متحول کننده ای بدانند. تبلیغات محیطی که مستقیم و بی واسطه به مخاطبان عرضه می شود، می تواند با به کارگیری تمهیدات تازه و غیرمعمول، مخاطبان را وارد ارتباط دوسویه کند و توجه آنها را به خود جلب کند. به نظر برخی این تبلیغات، عمدتا مخاطبان 16 تا 24 سال را تاثیر قرار می دهد، اما بر اساس نوع ایده، می تواند گاه افراد در سنین متفاوت را به خود جلب کند. تبلیغات محیطی در سطح شهرها علاوه بر آنکه کالای ویژه ای را معرفی می کند، فراهم کنندۀ فرصت های مناسبی برای زیبایی شهرها نیز هستند. تغییرات آب و هوایی، رشد چشمگیری دارند؛ زیرا در این فصول، افراد زمان کمتری را در خانه و در برابر تلوزیون صرف می کنند و بیشتر زمان خود را به گردش در شهر اختصاص می دهند.

تبلیغات محیطی، جدیدترین و مهمترین رویکرد رو به رشد تبلیغ یک برند است که امروزه در گرافیک محیط شهری مطرح است. این تبلیغات با توجه به تاثیری که در مقایسه با سایر انواع تبلیغات دارند، می توانند در بهبود آگاهی و ترجیح برند در اذهان مخاطبان و مشتریان و در نهایت وفاداری به برند، جایگاه مهمی داشته باشند.

منبع : سندباد

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>