نقش تبلیغات در دنیای کسب و کار

اهمیت تبلیغات

امروزه داشتن اطلاعات به همراه یک برنامه ‏ی منظم برای تمامی شرکت ها و سازمان ها امری حیاتی و غیر قابل انکار به حساب می آید، که این امر میسر نمی شود مگر با اجرای تبلیغات بازاریابی از سوی شرکت ها. یکی از ابزارهای مهم ارتباطی در کسب و کار، تبلیغاتی است. موفقیت یا عدم موفقیت بسیاری از سازمانها و شرکتها نیز در گرو فعالیت های تبلیغاتی آنها است. بطور ساده تبلیغ، راهی برای رساندن پیام به مخاطبان مورد نظر تعریف شده است.

تبلیغات

تبلیغات شکلی از ارتباطات  است که قصد متقاعد کردن مخاطبان (بینندگان، خوانندگان یا شنوندگان) برای انجام برخی اعمال دارد. این شامل یک محصول یا خدمت است که چگونه محصول یا خدمت را معرفی کنیم که  مصرف کنندگان از آن استفاده کنند، همچنین متقاعد کردن مشتریان بالقوه برای خرید یا مصرف یک با نام تجاری خاص است. تبلیغاتی مدرن و توسعه یافته با رشد تولید انبوه در اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20 رشد پیدا کرد. تبلیغ تجاری اغلب به دنبال افزایش رغبت به مصرف محصولات یا خدمات از طریق شبکه است، که شمال تکرار یک تصویر یا نام محصول برای متقاعد کردن کیفیت محصول یا نام تجاری در ذهن مصرف کنندگان است. انواع مختلف رسانه ها می توان برای ارائه این پیام ها، از جمله رسانه های سنتی مانند روزنامه ها، مجلات، تلویزیون، رادیو، پست الکترونیکی و یا رسانه های جدید مانند وب سایت ها و پیام های متنی استفاده کرد. تبلیغاتی ممکن است توسط یک آزانس تبلیغاتی به نمایندگی از یک شرکت یا سازمان انجام گیرد. تبلییغات غیر تجاری برای تبلیغ دیگر آیتم ها و خدمات از جمله احزاب سیاسی، گروه های ذینفع، سازمان های مذهبی و سازمانهای دولتی انجام می شود. در حال حاضر در بازار تقاضا، بازاریابان رقبت سختی با سایر رقبای خود دارند. هر بازاریاب باید خود را بهتر از رقبای خود اثبات کند. آنها در محیط تبلیغت اقدامات مختلفی برای جلب مشتریان هدف انجام می دهند.برای این کار، آنها با استفاده از ترکیبی از پیام ها مانند عقلانی، عاطفی، اخلاقی، و غیره به دنبال ایجاد یک تاثیر مثبت بر مخاطبان هدف هستند.

تبلیغات

تبلیغات حامل چندین مسئولیت هستند:

آگهی ها در شکل گیری اطلاع عمومی به طوری که می توان آنها را از محصولات آگاه و در انتخاب آگاهانه میان محصولات و یا مارک های مختلف کمک کرد. نیز به نفع کسب و کار در کمک به فروش محصولاتشان می باشد.

تبلیغاتی در فضای تهی عمل نمی کند اما فقط در محیط بازار جایی که نیروهای مختلف مانند نیازهای مصرف کننده، منافع کسب و کار و مقررات دولتی هستند کار می کند. این یک نیروی قدرتمند در اقناع است و نقش اجتماعی حیاتی دارد. واقعیت این است که  بیشتر به عنوان یک ابزار ارتباطی قانع کننده است در نتیجه تأثیر جدی بر سلیقه ها، ارزش ها و سبک زندگی جامعه دارد.

چالش اصلی اقتصاد بازار کنونی،  تبدیل شدن  به یک عنصر مهم در جامعه است. علاوه بر این،  نقش سازند در رشد اقتصادی یک کشور بازی می کند. در مقابل، آنها می توانند اغلب نقش منفی در آسیب زدن به احساسات یک فرد یا اجتماع داشته باشند. بنابراین مهم است که متخصصین تبلیغات استانداردهای اخلاقی در توجه به صداقت، کرامت انسانی و مسئولیت های اجتماعی رعایت کنند.

برای اینکه تبلیغ از کارایی و اثربخشی لازم برخوردار باشد لازم است که فعالیتهای تبلیغاتی بر اساس یک برنامه تبلیغاتی مناسب انجام پذیرند. برنامه  به ما کمک می‌کند تا با پیمودن مسیری درست به نتیجه قابل قبول دست یابیم.  به کسب و کار شما کمک می‏کند تا با موثرترین راه به مشتریان بیشتر برسیم. می تواند با انواع مختلف رسانه‏های سنتی و جدید انجام شود.

منبع: سندباد