چراغ‌های اتومبیل نسل جدید

اجزای تشکیل دهنده چراغ جلوی اتومبیل

اجزای تشکیل دهنده چراغ جلوی اتومبیل

چراغ جلوی اتومبیل تشکیل شده است از یک محفظه یا کاسه (که معمولاً داخل بدنه ماشین قرار می‌‌گیرد،‌ سطح منعکس‌کننده،‌ شیشه نورپخش‌کن، لامپ‌ها و جالامپ‌ها، ‌مادگی لامپ‌ها.)

وظیفه سطح منعکس‌کننده‌نور، تمرکز نور لامپ در تمام جهات و هدایت آن رو به سمت جلو است. منعکس‌کننده‌ یک آینه سهمی‌شکل است و طوری ساخته شده که نور ساطع‌شده از منبع مستقر در کانون خود را به موازات محورش منعکس می‌کند (شکل 1 ـ همچنین به صفحه 134 رجوع شود). اگر منبع نور در کانون این آینه قرار نگیرد (شکل‌های 2 و 3). نور تابیده‌شده در مسیر مورد نیاز، به دلیل پراکنده شدن پرتوها، به شدت کاهش می‌یابد. آینه چراغ را از فولاد می‌سازند و سطح منعکس‌کننده را با مثلاً لایه نازکی از آلومینیم که بصورت بخار در خلأ اعمال می‌شود، پوشش می‌دهند. این سطح می‌تواند تا 89 درصد از نوری را که بر آن می‌تابد منعکس کند. شیشه چراغ به صورت یک پخش‌کننده نور عمل می‌کند، یعنی پرتوهای نور را طوری هدایت می‌کند که علاوه بر قسمت مقابل ماشین دوقطاع در طرفی آن نیز روشن شود. به همین دلیل، شیشه چراغ دارای شیارها یا دندانه‌هایی است که در اصل هر کدام نقش یک منشور را بازی می‌کنند. (شکل 4) و نور را شکست می‌دهند. البته، پراش یا پراکندگی نور، تا حد زیادی از روشنایی ستون نور مقابل ماشین می‌کاهد.

چراغ اتومبیل

فروش قطعات بدنه خودرو 

لامپ الکتریکی

مهمترین شرط برای لامپ الکتریکی این است که رشته نورانی (فیلامان) آن دقیقا‌ً در کانون سطح منعکس‌کننده قرار گیرد و همچنین تا حد امکان لامپ باید کوچک ولی در عین حال پرنور باشد. شرط اول با استقرار دقیق خارهای ثابت‌کننده پایه لامپ نسبت به رشته نورانی، عملی می‌شود. بنابراین هرگاه لامپ درست کار گذاشته شده باشد، رشته نورانی دقیقاً در کانون آینه قرار دارد. استفاده از رشته‌های تنگستنی حلقوی کارگذاشته‌شده در حبابی که با یکی از گازهای نادر پر شده است، بازده نوری لامپ را بالا می‌برد (چراغ گازی).

امروزه،‌ اکثر لامپ‌های چراغ جلوی ماشین از نوع دورشته‌ای یا دوفیلامانی مجهز به حائل داخلی هستند (شکل‌های 5 ـ‌ الف و ب). رشته نور بالا، روی کانون آینه چراغ قرار می‌گیرد. رشته نور پایین، در چند میلیمتر جلوتر از کانون و کمی بالاتر از آن قرار دارد (شکل 5 ـ‌ الف)، طوری که نور تابیده شده از این رشته به شکل یک ستون رو به پایین منعکس می‌شود (شکل 6 ـ‌ الف). آن دسته از پرتوهای این رشته که به قسمت پایین سطح منعکس‌کننده می‌تابند، قاعدتاً باید رو به بالا بازتابانده شوند، اما صفحه حائلی که در زیر رشته قرار دارد، راه آنها را سد می‌کند و تمام پرتوها به سمت بالای سطح منعکس‌کننده هدایت می‌شوند.

غالب ماشین‌های امریکایی مجهز به چراغ‌های یکپارچه هستند. چراغ یکپارچه حاوی فیلامان، آینه و عدسی است که تماماً در یک واحد جمع شده‌اند و آن را درون محفظه یا کاسه چراغ نصب می‌کنند. در صورت نیاز به تعویض لامپ، باید تمام چراغ تعویض شود و یک چراغ نو جای آن را بگیرد.
منبع: سندباد