واکاوی عوامل بروز تصادف

نکاتی را که هر راننده باید بداند

رانندگی یکی از حرفه هایی است که اگر نکات ایمنی در ان رعایت نشود ، خطرات زیادی به همراه خواهد داشت طبق امار ،  هر ساله هزاران نفر در جهان در اثر تصادف وسایل نقلیه جان خود را از دست می دهند.

افراد خانواده صبحگاهان با چهره ای شاد و پر امید شما را بدرقه می کنند و چشم به راه بازگشتتان هستند ، بدون انکه به خود و دیگران اسیب رسانیده باشید ، شما باید بعضی از عوامل را که در رانندگی سبب بروز تصادف و حادثه های ناگوار می گردد را به خوبی بدانید. همچنین یک راننده خوب ضمن رعایت کردن نکات ایمنی همواره باید لوازم مخصوصی را در اتومبیل خود داشته باشد، تا در صورت لزوم با به کاربردن به موقع ان از بروز حوادث احتمالی جلوگیری نماید.  امید است سوانح مربوط به اتومبیل در سراسر جهان و میهن عزیز و اسلامیمان ،ایران به حداقل خود برسد.

آمار تصادف در ایران

آمار تصادف در ایران

هرچند که متأسفانه در اخرین اماری که در اسفند ماه 1376 منتشر شده در ایران در طول یک سال حدود 37 هزار تصادف روی می دهد که دویست برابر استاندارد معمول در جهان می باشد و این موضوع در درجه نخست  نشان می دهد که رانندگان ایرانی اصول رانندگی و نکات ایمنی را رعایت نمی کنند و ان را سر سری می پندارند. امار اسیب دیدگان و کشتگان حوادث رانندگی در شهر تهران از امار مشابه در راه های بین شهری تکان دهنده تر است. در حالی که جاده های کشور در هر سال بیش از سه هزار قربانی می گیرند ، یعنی سالانه 100 حادثه رانندگی  به نسبت هر 10 هزار اتومبیل  ( میانگین قابل قبول جهانی 8 تا 12 تصادف در سال است) به این ترتیب میانگین تلفات رانندگی در ایران دویست برابر استاندارد مورد قبول جهانی است و میزان تصادفات در ایران 10% تا 12% بیشتر از استاندارد دنیا می باشد. علاوه بر این سالانه 37 هزار خودرو در جاده های کشور دچار حادثه می شوند و زیان های مالی فراوان برجای می گذارند.

منبع: سندباد