نقش اختلالات شخصی در رانندگی و بروز تصادفات

آمار سالانه تصادفات در جهان

سالانه بیش از 700هزار نفر جان خود را در تصادفات جاده ای از دست می دهند. 70% این قبیل مرگ و میر ها در کشورهای درحال توسعه اتفاق می افتد. عابران دو سوم قربانیان این حوادث را تشکیل می دهند که از ان بین یک سوم کودکانند. هزینه تصادفات جاده ای به 1 تا 3% تولید ناخالص ملی کشورها بالغ می شود.

حادثه به رویدادی گفته می شود که به طور اتفاقی و غیر منتظره رخ می دهد و هیچ طرح و تصمیم ارادی در بروز ان نقش ندارد ولی مطالعات دقیق حاکی از ان است که در بسیاری از موارد می توان علل این رویداد ها را تعیین و احتمالا از بروز انها پیشگیری نمود. این رویدادها اغلب چند علتی بوده  وسایل روانی و رفتاری مختلفی می توانند در بروز انها نقش داشته باشند.  این مسائل شامل اضطراب، کسالت، خستگی مفرط، مصرف دارو ها و مواد مؤثر در تمرکز و هماهنگی حرکتی  و غیره می گردد. در سال 1988 میلادی براساس گزارش شورای ایمنی ایالات متحده  96 هزار مورد مرگ و 9 میلیون اسیب ناتوان کننده در اثر حوادث در این کشور ایجاد شده است . در ایالات متحده ضربه شایعه ترین علت مرگ و میر در افراد سنین زیر 24 سال می باشد و در کل جمعیت، حوادث چهارمین عامل مرگ  و میر در این کشور محسوب می گردد. از نظر هزینه درمانی مستقیم ضربه دومین مقام را بعد از بیماری های قلبی دارد و حتی بالاتر از سرطان قرار گرفته است  و منشاء هزینه های غیر مستقیم گزافی ، مانند محرومیت از کار و ناتوانی می باشد. حوادث مربوط به وسایل نقلیه یکی از شایع ترین علل ایجاد ضربه هستند.

یک سوم از کل مرگ و میرهای مربوط به ضربه در اثر تصادف با اتومبیل و یک سوم دیگر در اثر سایر حوادث اتفاق می افتد. در تمامی موارد حوادث باید به وضع روانی فیزیولوژیک افراد توجه شود. حالات فیزیکی مانند خستگی مفرط ممکن است در خارج شدن وسیله از مسیر یا کندتر شدن واکنش راننده برای پیشگیری از حادثه دخالت داشته باشد. علاوه بر این نقش مصرف مواد سمی مانند باربیتورات ها، ضد حساسیت ها، حشیش و به ویژه الکل را نیز نباید نادیده انگاشت. افراد مبتلا به دیابت، صرع، بیماری های قلبی عروقی و بیماری های روانی نیز به ازای هر هزار مایل رانندگی دو برابر بیشتر از افراد عادی در معرض تصادف قرار دارند.

اختلالات ناشی از سالخوردگی چه اختلالات حرکتی و چه اختلالات مربوط به کار مغز نیز می تواند به ایجاد اختلال در قضاوت و تصمیم گیری صحیح  و به موقع منجر گشته  و تصادفات کشنده ای را در بین افراد بالای 65 سال  سن سبب شود.

رابط بین اختلالات شخصیتی و رانندگی خطرناک از سال ها پیش شناخته است. مطالعات وسیعی که در این زمینه در انگلستان  صورت گرفته است ، حاکی از وقوع شش برابر تصادفات در بین افراد مبتلا به اختلالات شخصیتی  نسبت به افراد طبیعی بوده است. تعدادی از محققین در طی مطالعات خود به شناسایی مردان جوان حادثه سازی دست یافته اند که به طور مکرر تصادف می کنند و دارای خصوصیات بارز خشونت ، غیر قابل پیش بینی بودن رفتار، عدم تحمل قدرت و عدم احساس مسؤولیت اجتماعی هستند. این افراد همچنین در کنترل خشم خود  مشکل داشته و بسیاری از انان در طی 6 ساعت قبل از تصادف مشاجره و منازعه داشته اند. همه این مطالعات نشانگر شیوع بالایی از اختلالات شخصیتی ، به ویژه شخصیت ضد اجتماعی در بین عاملین تصادفات اتومبیل بوده  و نشانه هایی از عدم تحمل خشم ، ناپایداری عاطفی، خشونت و عدم تحمل انتقاد را در انان مشخص ساخته است. اختلالات شخصیتی که خود  مستلزم بحث جداگانه ای است  شامل شخصیت سوء خلقی، شخصیت بی تفاوت، شخصیت عجیب و غریب، شخصیت نمایشی،  شخصیت خود پرست، شخصیت ضد اجتماعی، شخصیت بینابینی ، شخصیت گوشه گیر، شخصیت وابسته، شخصیت وسواسی و شخصیت منفعل مهاجم می گردد که در این مبحث فقط به ذکر نام انها بسنده می کنیم.

اختلالات روانی

اتومبیل هرساله 700،000 نفر را در جهان می کشد

هرساله 5/2 میلیون نفر بر اثر حوادث گوناگون میمیرند و 1 میلیون نفر خود کشی می کنند. هزینه درمان پزشکی و بهره وری از دست رفته ناشی از این وقایع  در سال سر به 500 میلیون دلار می زند. در سال 1997 میلادی سازمان جهانی بهداشت همزمان با روز جهانی بهداشت گزارشی انتشار داد که محوذ اصلی ان توجه به  خشونت و حوادث بود. براساس این گزارش در امریکا سالانه 30 هزار نفر به قتل می رسند که به این ترتیب نرخ جنایت در این کشور ده برابر دیگر کشورهای غربی است.

هرساله در جهان 700،000 هزار نفر در حوادث بزرگراه ها  و حدود 10 تا 15 میلیون نفر زخمی می شوند، به عبارت دیگر در هر 50 ثانیه  یک نفر در اثر حوادث رانندگی می میرد و هر 2 ثانیه یک نفر زخمی می شود. بنابراین گزارش طرح اتومبیل های بهتر،  استفاده ی بیشتر از کمربندهای ایمنی  و جاده های مناسب تر از تلفات رانندگی خواهد کاست. در ایالات متحده که با رقم 771 خودرو برای هر هزار نفر ، بیشترین تعداد خودرو را دارد  به ازای هر ده هزار خودرو تنها 5/2 نفر در اثر حادثه رانندگی می میرند. در اتیوپی با امار 1 خودرو برای هر 1000 نفر امار تلفات 151 نفر در برابر ده هزار خودرو است.

منبع: سندباد