رسیدگی به حدود هشت هزارپرونده تخلف/قریب به 57 میلیاردریال جریمه نقدی

رضا قشلاقی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به ضرورت نظارت و کنترل دولت بر امور اقتصادی ، لزوم هماهنگی مراجع قیمت گذار و توزیع کالا و اجرای مقررات و ضوابط مربوطه سازمان تعزیرات حکومتی به عنوان دستگاه رسیدگی کننده به تخلفات بخش های صنفی و غیرصنفی با حوزه های صلاحیتی کالا و خدمات ، بهداشت، درمان ، دارو، غذا و قاچاق کالا و ارز در نوزدهم مهرماه 73 تشکیل شده است.
وی با بیان اینکه ذات وجودی سازمان تعزیرات حکومتی دستگاهی شبه قضایی است، ادامه داد: این نهاد شعارکاری خود را سرعت ، دقت و قاطعیت قرار داده است .
وی اضافه کرد: درهمین راستا، طی پنج ماه گذشته توانسته ایم پرونده های مطروحه در حوزه های صلاحیتی در بخش های مختلف از جمله کالاو خدمات، بهداشت ، دارو درمان ، دامپزشکی و قاچاق کالا و ارز را در شعب تعزیرات حکومتی استان رسیدگی کنیم.
قشلاقی ادامه داد: اداره کل تعزیرات حکومتی گیلان علاوه بر انجام به موقع و صحیح وظایف سازمانی در اجرای سیاست های ابلاغی دولت در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان و همچنین حمایت قضایی از ضابطان و دستگاه های نظارتی و اجرایی برنامه های مشترک با سازمان های ناظر مرتبط انجام می دهد.
وی صنعت، معدن و تجارت ، اتاق اصناف ، پلیس آگاهی دانشگاه علوم پزشکی در حوزه های درمان، دارو، بهداشت و دامپزشکی، استاندارد ، جهاد کشاورزی و شرکت نفت را از جمله سازمان های مرتبط با نظارت ها دانست .
وی تصریح کرد: همچنین از ابتدای سالجاری طرح های نظارتی با نام های ویژه نوروز جایگاه های سوخت میادین میوه و تره بار ، ضیافت کالاهای سلامت محور ، آرایشگاه های زنانه خدمات سفر ، تجهیزات پزشکی مشترک با حضور نمایندگان دستگاه های ذیربط اجرا شده است.
قشلاقی گفت: در حال حاضر نیز طرح های نظارتی ویژه شالیکوبی ، پوشاک مدارس، مدارس غیر انتفاعی ، لوازم یدکی و خدمات سفر در دستور کار قرار دارد و در حال اجرا در سراسر استان می باشد .
قشلاقی با اعلام شماره تلفن ستاد خبری تعزیرات حکومتی گیلان به شماره 01333365548 از شهروندان خواست تا گزارش های تخلفات واحدهای صنفی و غیرصنفی را اعلام تا نسبت به آن اقدام مقتضی انجام شود.

منبع: سندباد

هر آنچه را که میبایست درباره B2B شهر سندباد بدانیم!