حذف ۵ هزار میلیارد تومان “بودجه دفاعی” در مجلس رأی نمی‌آورد/ دولت “مکلف” به حذف یارانه ۳ دهک پردرآمد است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: حذف ۵ هزار میلیارد تومان بودجه دفاع کشور یک علامت منفی برای کشور است و قطعاً این موضوع در مجلس رأی نمی‌آورد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی صبح امروز در جلسه شورای بودجه و برنامه‌ریزی در محل استانداری کرمان با اشاره به اینکه امسال از سخت‌ترین سال‌های بودجه‌ای کشور است اظهار داشت: مدیران باید بتوانند اعتبارات هزینه‌ای و تملک استان را جذب کنند.

وی  با بیان اینکه در اعتبارات هزینه‌ای تمام تلاش دولت این است که هزینه‌ها را بیاورد تا مشکل پرداخت‌های جاری حل شود ادامه داد: در اعتبارات تملک تا امروز یک ریال اختصاصی وارد نشده و در حالی که وارد مردادماه می‌شویم برای نخستین بار در کشور اتفاق افتاده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: این نشانه‌ها بحث مجلس و دولت نیست بلکه بحث نظام است و همه باید کمک کنند تا نظام اسلامی موفق باشد و در این شرایط سخت باید کنار دولت بود.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه 42 هزار میلیارد تومان سالانه در کشور یارانه پرداخت می‌شود در حالی است که بودجه عمرانی کل کشور زیر 20 درصد در سال بوده است، بیان کرد: یک هزار و 800 میلیارد تومان یارانه نقدی در استان کرمان پرداخت می‌شود که در مقابل بودجه عمرانی که به استان اختصاص داده شده بسیار زیاد است.

وی خاطرنشان کرد: دولت باید با مردم صحبت کند و اگر قرار باشد نظر‌سنجی هم شود باوجود اینکه سال پایانی دولت است به‌گونه‌ای سه دهک از دریافت یارانه‌ها حذف شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس بیان کرد: در حال حاضر کشور با چالش روبه‌رو است و دولت مکلف به حذف یارانه سه دهک جامعه شده و این امر به آینده کشور بستگی دارد.

پورابراهیمی با بیان اینکه مردم واقعیت را می‌پذیرند و به طور حتم اشتغال فرزندانشان برای آنها مهم‌تر از دریافت این مقدار ناچیز یارانه‌ها است، تصریح کرد: تأثیر حذف هدفمندی در دهک‌های پردرآمد، بین 2 تا 2.5 درصد در کل درآمد سالانه کشور است و 12 هزار میلیارد تومان منابع دولت را آزاد می‌کند و این امر کمک بزرگی به دولت است.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی ما این است که دولت حذف یارانه‌ها سه دهک بالایی را در این سال انتخابات انجام نمی‌دهد زیرا دولت اصلاحیه بودجه به مجلس ارائه داده و پیش‌بینی می‌شود این اصلاحیه رأی نمی‌آورد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: حذف 5 هزار میلیارد تومان بودجه دفاع کشور یک علامت منفی برای کشور است و قطعاً رأی نمی‌آورد.

پورابراهیمی با بیان اینکه عدم حذف یارانه سه دهک پردرآمد نیز در مجلس رأی نمی‌آورد زیرا کشور با مشکل درآمد مواجه است گفت: دولت باید براساس قانونی که داشته چارچوب بدهی‌های خود را تعیین تکلیف کند و یک برنامه زمانبندی برای پرداخت یارانه ارائه دهد و ابزارهای آن را تعیین کند و این‌گونه هر دولتی که می‌آید بدهی‌های آن شفاف است.

وی بیان کرد: کارهای خوبی در حوزه اقتصاد مقاومتی انجام شده و در استان کرمان به بهینه دیده می‌شود که فعالیت‌های خوبی در این حوزه انجام شده و دولت باید از این اقدامات حمایت کند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در کمیسیون اقتصادی مجلس موارد مطرح شده از سوی ستادهای فرماندهی اقتصاد مقاومتی هر استان را در دستور کار قرار می‌دهیم و با جدیت‌ پیگیری می‌کنیم.

وی با بیان اینکه تفویض اختیار به استانداران در شرایط فعلی کشور یک ضرورت است تصریح کرد: دولتی باید اجازه دهد مدیرانش با استفاده از ظرفیت‌های داخلی استان  آن را اداره کند.

پورابراهیمی تاکید کرد: از هر اقدام کارشناسی که بتواند به دولت کمک کند، حمایت می‌کنیم.

منبع : http://www.tasnimnews.com/ | سندباد

 

هر آنچه را که میبایست درباره B2B شهر سندباد بدانیم!

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>