بنزین مصنوعی

روند تولید بنزین مصنوعی

تولید بنزین مصنوعی از زغال‏سنگ و یا گازهای حاوی کربن، در برخی از کشورها که منابع زیرزمینی نفت ندارد، از اهمیت بسیاری برخوردار است. اما حتی کشورهایی که منابع نفتی دارند،‌ معمولاً مقدرای بنزین مصنوعی تولید و به بنزین طبیعی اضافه می‏کنند. بنزین مصنوعی را از زغال‏سنگ، گاز طبیعی و یا اجزای نفت خام بدست می‏آورند. بنزینی را که از اجزای نفت خام بدست می‏آید، فقط در صورتی می‏توان بنزین مصنوعی نامید که ماده اولیه آن گازی‏شکل و یا دارای درجه فرّاریت پایین بوده باشد. همچنین مواد باقیمانده از پالایش نفت خام و رسوبات دیگری را که غنی از کربن هستند به بنزینی تبدیل می‏کنند که آن را هم می‏توان مصنوعی نامید.

بنزین مصنوعی از هیدروکربن هاست که ملکول‏های آنها حاوی 5 تا 12 اتم کربن و 12 تا 26 اتم هیدروژن هستد و می‏تواند انرژی زیادی تولید کند.

بنزین مصنوعی

تبدیل زغال سنگ به بنزین

زغال‏سنگ، هیدروژن ‌کمی دارد؛ بنابراین برای تبدیل این ماده به بنزین باید به ترکیبات آن هیدروژن افزوده شود. این عم لتحت حرارت و فشار بالا و در مجاورت کاتالیزورهای فعال صورت می‏گیرد. در گذشته مقدار بسیار زیادی بنزین از طریق همین فرآیند تولید می‏شود که آن را اصطلاحاً «هیدراسیون کاتالیزوری در فشار بالا» می‏نامند. در این روش، از هر چهار تُن زغال‏سنگ، یک تُن بنزین بدست می‏آمد. فشار لازم حدود 700 اتمسفر و دمای فعل و انفعال 410 تا 460 درجه سانتیگراد بود. ابتدا زغال را خشک می‏کردند و پس از پودر کردن، آن را با روغن سنگین مخلوط می‏ساختند تا محلول غلیظی حاصل شود. سپس به محلول کاتالیزور اضافه می‏کردند و حدود هفتاد هزار فوت مکعب (بیست هزار متر مکعب) گاز هیدروژن را با فشار به داخل آن می‏راندند. هیدروژن را از زغال‏سنگ و آب بدست می‏آوردند. اکسید کربنی را که حاصل می‏شد یا بعنوان سوخت مصرف می‏کردند و یا آن را به اشکال دیگر انرژی تغییر می‏دادند.

برای تولید بنزین مصنوعی از آب و زغال‏سنگ روش دیگری نیز وجود دارد. در این روش، اکسید کربن و هیدروژن را از زغال کُک، زغال‏سنگ قهوه‏ای خام و زغال بریکت (خاک زغال قالبی) بدست می‏آورند. این مواد را پس از شستشوی دقیق با فشار کم از روی کاتالیزور عبور می‏دهند. در این روش، علاوه بر بنزین و محصولات دیگر، هیدروکربن‏های جامد نیز تشکیل می‏شود.

در یکی از روش‏های پیشرفته و مدرن، گازهای حاوی اکسید کربن را همراه آب از روی کاتالیزور عبور می‏دهند؛ در نتیجه فعل و انفعالات حاصله، علاوه بر بنزین، انواع اسیدها، الکل‏ها و مواد دیگر تولید می‏شود. از گازهای هیدروکربنی غیراشباع نیز با کمک کاتالیزور بنزین بدست می‏آید، امروزه مصرف بنزین مصنوعی در اروپا منحصر به درصد خاصی است که بعنوان ماده کمکی به بنزین طبیعی اضافه می‏شود تا مشخصات آن را با استاندارد لازم برای موتورهای درونسوز تطبیق دهد. از آنجا که بنزین‏های مصنوعی عدد اکتان بالایی دارند (خصوصیتی مطلوب برای داشتن خاصیت ضد پس‏زنی)، برای این منظور از ارزش خاصی برخوردار هستند.

منبع: سندباد

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>