از قدیمی ترین خودرو موجود در ایران تا بیمه خودرو

مشخصات فنی اتومبیل موریس کولی (قدیمی خودرو موجود در ایران )

تعداد سیلندر: 4 سیلندر خطی
حجم موتور: 1548(cm)
ترمزها: چهرچرخ مجهز به ترمزها WB4
حداکثر سرعت: 80( km/h)
موریس ایت (8)
موریس ایت در سپتامبر 1934 تولید شد . این مدل بدون رعایت مصالح امانت داری سبک فورد مدل ت را به کار برده بود. این اتومبیل علاوه بر بکارگیری بسیاری از سیستم ها و تجهیزات استاندارد از جمله ترمز هیدرولیک ظاهر بسیار زیبایی داشت. موریس ایت دارای 2 نوع رنگ امیزی منحصر به فرد بود. ویژگی های فوق سبب شده بود تا بیش از 250000 هزار دستگاه از این اتومبیل تا اواخر 1938 به فروش برسد.
اولین طراحی مجدد ماشین ایت در جولای 1935 با مدل سری دو انجام شد و سری سه در سال 1938 با موتورهای سوپاپ هوایی رنگ شد با پوشش رادیاتور و تنه تک رنگ مورد استقبال قرار گرفت.
سپس در ماه اکتبر 1938 سری E ظاهر شد و از لحاظ مکانیکی به غیراز انتقال چهارسرعته با ماشین های دیگر شباهت داشت ولی کاملا با ویژگی های پیشرفته مانند نورافکن برای لنگه های درب و کاپوت اهرمی شکل سبک جدیدی پیدا کرده بود این مدل تا اواخر سال 1948 تولید و بعداز ان تغییرات عمده ای یافت و به سبک دیگری ساخته شد و این در حالی بود که این سبک را از فعالیت کارخانجات امریکایی ها الهام گرفته بودند. دراین حال تغییراتی بوجود امد و منظور از شایعات اروپایی ها برای پیروزی از شرایط چراغ های جلویی اتومبیل با ارتفاع کم بدان معناست که لامپها را از پنجره های کوچک به لبه اتصالی لنگه در متصل کرده و پنجره شکاف دار را با شیشه قوسی شکل تعویض می کردند و در اواسط سال 1352 به خاطر استهلاک وسایل موریس استین، موتور سوپاپ کناری را با دستگاه A30 سوپاپ هوایی که تأثیر ان بیشتر بود با 803cm تعویض کردند.
در سال 1957 یک موتور سوپاپ دار هوایی 948(cm) را برای تولید ماشین ماینور 1000 نصب کردند و اندازه نهایی موتور معادل 1098(cm) بود، هنگامی که تولید در سال 1971 خاتمه یافت، بیش از 15 میلیون اتومبیل موریس ساخته شده بود.
شهرت ماینور به قدری دائمی گردید که در دهه 1980 تعدادی از پارکینگ ها را به تنهایی برای تعمیر ، تعویض قطعات و تولید مجدد این ماشین با سبک قابل اعتماد و دارای عمر طولانی تحت عنوان موریس اختصاص دادند.
به وسیله طرح جدید موریس ماینور ایزیگونیس از رده خارج شد.

55

موریس ماینر

در اواخر سال 1944 بود که الکس ایزیگونیس بررسی طرح هایی را برای تولید یک ماشین کوچک بعد از جنگ اغاز کرد. در ابتدا او ان را با دستگاه قدرتی چهارسوپاپ کناری که موجب رانش چرخ های جلویی می شد طراحی کرد. ولی عدم کفایت بودجه مالی موجب ان شد که انها بالاجبار از موتورهای قدیمی 1919 از سری E و چرخ جلویی استفاده کنند.

بیمه ماشین

بیمه های اتومبیل

بیمه به عنوان نهادی حیاتی در جهان سابقه ای 600 ساله دارد و قوانین بیمه در بیشتر اسناد و مدارک معتبر نشان می دهد که در سال 1688 میلادی قهوه خانه ای در نزدیکی برج لندن انگلستان وجود داشت. این قهوه خانه مربوط به شخصی به نام “ادوارد لوید” بود. در این قهوه خانه همیشه عده ای از دریانوردان و بازرگانان جمع می شدند و از ماجرا ها و حوادث زیانبار دریایی انها را به فکر جستجوی تامین انداخت و در همین کافه بود که گروهی از توانگران و تجار انگلیسی حاضر شدند، خسارتهایی را که در اثر حوادث دریایی به صاحبان کالا و کشتی وارد می شد بر عهده گیرند و در ازای این تعهد ، وجوهی به نام “حق بیمه” دریافت کنند. انها ورقه هایی مبنی بر تضمین کالا و کشتی در مقابل خطرهای دریایی می نوشتند و امضاکنندگان (متعهدان) ، زیر انها را امضا می کردند. از این تاریخ به بعد بود که بیمه در بخش های مختلف رشد و توسعه یافت. کشورهای توسعه یافته به حد کمال و پختگی خود رسیده است . بیمه برای اولین بار در ایران در سال 1269 مطرح شد و در سال 1309 با شروع فعالیت راه سازی و تمرکز کارگران در مراکز صنعتی با نام ” احتیاط وزارت طرق و شوارع ” به وجود امد. در سال 1311 شمسی وزارت مالیه در نخستین گام ها به منظور بیمه کارگران ساختمانی بوجه ای اختصاص داد. در سپیده دم فعالیت صنعت بیمه در ایران برخی از شرکت های بیمه خارجی از جمله گستراخ، الیانس، ایگل، الستار، یورکشایر، رویال، و ویکتوریا و … دفاتر نماینگی خود را در ایران گشودند. با گذشت 25 سال از اغاز فعالیت شرکت های خارجی مقدمات تأسیس نخستین شرکت بیمه ایران فراهم شد و از سال 1314 شرکت سهامی بیمه ایران با 20 میلیون تومان سرمایه فعلیت رسمی خود را اغاز کرد.

منبع: سندباد